Nederlandse clubs in de Europa Cup
seizoen 1999/2000
40 wedstrijden
Gewonnen: 11 (27.5%)
Gelijk: 14 (35%)
Verloren: 15(37.5%)
Voor: 49
Tegen: 52


    Balans per club
  Club   Gs     Gw     Ge     Ve     Vo     Te  
1.   Feyenoord 12 3 7 2 14 13

2.   PSV 8 2 2 4 7 10

3.   Ajax 6 3 0 3 12 6

4.   Willem II 6 0 2 4 7 15

5.   Roda JC 4 2 1 1 5 2

6.   Vitesse 4 1 2 1 4 6


Soort   Gs     Gw     Ge     Ve     Vo     Te  
Champions League 24 4 10 10 26 38

Europa Cup 3 14 6 3 5 21 14

Kwal. Champions League 2 1 1 0 2 0


winst gelijk verlies
nr. datum soort ronde thuis uit uitslag
1. 11-aug kw.CL 3R Zimbru Chisinau PSV 0 - 0

2. 25-aug kw.CL 3R(r) PSV Zimbru Chisinau 2 - 0

3. 14-sep CL G1-W1 Feyenoord Borussia Dortmund 1 - 1

4. 15-sep CL G1-W1 Bayern München PSV 2 - 1

5. 15-sep CL G1-W1 Willem II Spartak Moskou 1 - 3

6. 16-sep EC3 1R Roda JC Shakhtar Donetsk 2 - 0

7. 16-sep EC3 1R S.C. Beira-Mar Vitesse 1 - 2

8. 16-sep EC3 1R Ajax Dukla Banska 6 - 1

9. 21-sep CL G1-W2 PSV Valencia 1 - 1

10. 21-sep CL G1-W2 Girondins de Bordeaux Willem II 3 - 2

11. 22-sep CL G1-W2 Rosenborg BK Feyenoord 2 - 2

12. 28-sep CL G1-W3 PSV Glasgow Rangers 0 - 1

13. 28-sep CL G1-W3 Sparta Praag Willem II 4 - 0

14. 29-sep CL G1-W3 Boavista Feyenoord 1 - 1

15. 30-sep EC3 1R(r) Shakhtar Donetsk Roda JC 1 - 3

16. 30-sep EC3 1R(r) Dukla Banska Ajax 1 - 3

17. 30-sep EC3 1R(r) Vitesse S.C. Beira-Mar 0 - 0

18. 19-okt CL G1-W4 Feyenoord Boavista 1 - 1

19. 20-okt CL G1-W4 Glasgow Rangers PSV 4 - 1

20. 20-okt CL G1-W4 Willem II Sparta Praag 3 - 4

21. 21-okt EC3 2R Roda JC VfL Wolfsburg 0 - 0

22. 21-okt EC3 2R Hapoel Haifa Ajax 0 - 3

23. 26-okt CL G1-W5 Spartak Moskou Willem II 1 - 1

24. 26-okt CL G1-W5 PSV Bayern München 2 - 1

25. 27-okt CL G1-W5 Borussia Dortmund Feyenoord 1 - 1

26. 28-okt EC3 2R RC Lens Vitesse 4 - 1

27. 02-nov EC3 2R(r) VfL Wolfsburg Roda JC 1 - 0

28. 02-nov CL G1-W6 Feyenoord Rosenborg BK 1 - 0

29. 03-nov CL G1-W6 Valencia PSV 1 - 0

30. 03-nov CL G1-W6 Willem II Girondins de Bordeaux 0 - 0

31. 04-nov EC3 2R(r) Vitesse RC Lens 1 - 1

32. 04-nov EC3 2R(r) Ajax Hapoel Haifa 0 - 1

33. 24-nov CL G2-W1 Chelsea Feyenoord 3 - 1

34. 25-nov EC3 3R Ajax Real Mallorca 0 - 1

35. 07-dec CL G2-W2 Feyenoord Olympique Marseille 3 - 0

36. 09-dec EC3 3R(r) Real Mallorca Ajax 2 - 0

37. 29-feb CL G2-W3 Lazio Roma Feyenoord 1 - 2

38. 08-mrt CL G2-W4 Feyenoord Lazio Roma 0 - 0

39. 14-mrt CL G2-W5 Feyenoord Chelsea 1 - 3

40. 22-mrt CL G2-W6 Olympique Marseille Feyenoord 0 - 0

nr. datum soort thuis uit uitslag
1. 11-aug kw.CL Zimbru Chisinau PSV 0 - 0

2. 25-aug kw.CL PSV Zimbru Chisinau 2 - 0

3. 14-sep CL Feyenoord Borussia Dortmund 1 - 1

4. 15-sep CL Bayern München PSV 2 - 1

5. 15-sep CL Willem II Spartak Moskou 1 - 3

6. 16-sep EC3 Roda JC Shakhtar Donetsk 2 - 0

7. 16-sep EC3 S.C. Beira-Mar Vitesse 1 - 2

8. 16-sep EC3 Ajax Dukla Banska 6 - 1

9. 21-sep CL PSV Valencia 1 - 1

10. 21-sep CL Girondins de Bordeaux Willem II 3 - 2

11. 22-sep CL Rosenborg BK Feyenoord 2 - 2

12. 28-sep CL PSV Glasgow Rangers 0 - 1

13. 28-sep CL Sparta Praag Willem II 4 - 0

14. 29-sep CL Boavista Feyenoord 1 - 1

15. 30-sep EC3 Shakhtar Donetsk Roda JC 1 - 3

16. 30-sep EC3 Dukla Banska Ajax 1 - 3

17. 30-sep EC3 Vitesse S.C. Beira-Mar 0 - 0

18. 19-okt CL Feyenoord Boavista 1 - 1

19. 20-okt CL Glasgow Rangers PSV 4 - 1

20. 20-okt CL Willem II Sparta Praag 3 - 4

21. 21-okt EC3 Roda JC VfL Wolfsburg 0 - 0

22. 21-okt EC3 Hapoel Haifa Ajax 0 - 3

23. 26-okt CL Spartak Moskou Willem II 1 - 1

24. 26-okt CL PSV Bayern München 2 - 1

25. 27-okt CL Borussia Dortmund Feyenoord 1 - 1

26. 28-okt EC3 RC Lens Vitesse 4 - 1

27. 02-nov EC3 VfL Wolfsburg Roda JC 1 - 0

28. 02-nov CL Feyenoord Rosenborg BK 1 - 0

29. 03-nov CL Valencia PSV 1 - 0

30. 03-nov CL Willem II Girondins de Bordeaux 0 - 0

31. 04-nov EC3 Vitesse RC Lens 1 - 1

32. 04-nov EC3 Ajax Hapoel Haifa 0 - 1

33. 24-nov CL Chelsea Feyenoord 3 - 1

34. 25-nov EC3 Ajax Real Mallorca 0 - 1

35. 07-dec CL Feyenoord Olympique Marseille 3 - 0

36. 09-dec EC3 Real Mallorca Ajax 2 - 0

37. 29-feb CL Lazio Roma Feyenoord 1 - 2

38. 08-mrt CL Feyenoord Lazio Roma 0 - 0

39. 14-mrt CL Feyenoord Chelsea 1 - 3

40. 22-mrt CL Olympique Marseille Feyenoord 0 - 0


Europa Cup wedstrijden per seizoen
1955/1956 (2)1956/1957 (2)1957/1958 (4)1958/1959 (2)1959/1960 (6)
1960/1961 (2)1961/1962 (6)1962/1963 (16)1963/1964 (10)1964/1965 (12)
1965/1966 (6)1966/1967 (16)1967/1968 (10)1968/1969 (24)1969/1970 (25)
1970/1971 (33)1971/1972 (28)1972/1973 (23)1973/1974 (22)1974/1975 (38)
1975/1976 (22)1976/1977 (16)1977/1978 (30)1978/1979 (14)1979/1980 (20)
1980/1981 (36)1981/1982 (18)1982/1983 (14)1983/1984 (24)1984/1985 (16)
1985/1986 (14)1986/1987 (21)1987/1988 (32)1988/1989 (18)1989/1990 (16)
1990/1991 (12)1991/1992 (30)1992/1993 (32)1993/1994 (16)1994/1995 (23)
1995/1996 (31)1996/1997 (22)1997/1998 (36)1998/1999 (28)1999/2000 (40)
2000/2001 (36)2001/2002 (49)2002/2003 (38)2003/2004 (32)2004/2005 (57)
2005/2006 (38)2006/2007 (48)2007/2008 (28)2008/2009 (46)2009/2010 (54)
2010/2011 (64)2011/2012 (54)2012/2013 (44)2013/2014 (38)2014/2015 (40)
2015/2016 (38)2016/2017 (38)


08/03/2000: Feyenoord - Lazio Roma 0 - 0
Duels
1999/2000
1. Jerzy Dudek 12

2. Bert Konterman 12

3. Jan de Visser 12

4. Bonaventure Kalou 12

5. Paul Bosvelt 11

6. Jon Dahl Tomasson 11

7. Jean-Paul van Gastel 10

8. Ulrich van Gobbel 10

9. Julio Ricardo Cruz 10

10. Patrick Paauwe 10

>> Volledige lijst
Topscorers
1999/2000
1. Jon Dahl Tomasson 4

2. Nikos Machlas 3

3. Ruud van Nistelrooy 3

4. Julio Ricardo Cruz 3

5. Pierre van Hooijdonk 2

6. Richard Knopper 2

7. Brian Laudrup 2

8. Ousmane Sanou 2

9. Luc Nilis 2

10. Paul Bosvelt 2

>> Volledige lijst

Duels
1999/2000
1. Kodjo Afanou 2

2. Fernando Aguiar 2

3. Lorenzo Amoruso 2

4. David Amsalem 2

5. Patrik Andersson 2

6. Dudu Aouate 2

7. Celestine Babayaro 2

8. Rui Bento 2

9. Youri Benyo 2

10. Řrjan Berg 2

>> Volledige lijst
Topscorers
1999/2000
1. Tore André Flo 3

2. Andrey Tikhonov 3

3. Jocelyn Blanchard 2

4. John Carew 2

5. Vladimir Labant 2

6. Claudio López 2

7. Michael Mols 2

8. Jiri Novotny 2

9. Paulo Sergio 2

10. Otto Addo 1

>> Volledige lijst

Tegendoelpunten
1999/2000
1. Kris Mampaey 13

2. Jerzy Dudek 13

3. Dragoslav Jevric 6

4. Fred Grim 6

5. Ronald Waterreus 6

6. Ivica Kralj 4

7. Jim van Fessem 2

8. Zeljko Kalac 2

>> Volledige lijst
Tegendoelpunten
1999/2000
1. Norbert Juracka 9

2. Yuriy Virt 5

3. Dudu Aouate 3

4. Jörn Jamtfall 3

5. Stéphane Porato 3

6. Tomas Postulka 3

7. Ulrich Ramé 2

8. Stefan Wessels 2

9. Aleksandr Filimonov 2

10. Ed de Goeij 2

>> Volledige lijst

Eigen doelpunten
1999/2000
1. Frank Verlaat 1

2. Raymond Victoria 1

>> Volledige lijst
Eigen doelpunten
1999/2000
-


30/09/1999: Dukla Banska - Ajax 1 - 3

  Grootste zege(s) 1999/2000  
16/09/1999 EC3 Ajax Dukla Banska 6 - 1

07/12/1999 CL Feyenoord Olympique Marseille 3 - 0

25/08/1999 kw.CL PSV Zimbru Chisinau 2 - 0


  Grootste nederla(a)g(en) 1999/2000  
28/09/1999 CL Sparta Praag Willem II 4 - 0

28/10/1999 EC3 RC Lens Vitesse 4 - 1


Coaches in 1999/2000   Gs     Gw     Ge     Ve     Vo     Te  
1. Leo Beenhakker 12 3 7 2 14 13

2. Eric Gerets 8 2 2 4 7 10

3. Jan Wouters 6 3 0 3 12 6

4. Co Adriaanse 6 0 2 4 7 15

5. Sef Vergoossen 4 2 1 1 5 2

6. Herbert Neumann 3 1 1 1 3 5

7. Edward Sturing 1 0 1 0 1 1


Coaches tegen NL-clubs in 1999/2000   Gs     Gw     Ge     Ve     Vo     Te  
1. Ivan Hasek 2 2 0 0 8 3

2. Gianluca Vialli 2 2 0 0 6 2

3. Dick Advocaat 2 2 0 0 5 1

4. Fernando Vázquez 2 2 0 0 3 0

5. François Brisson 2 1 1 0 5 2

6. Oleg Romantsev 2 1 1 0 4 2

7. Elie Baup 2 1 1 0 3 2

8. Héctor Cúper 2 1 1 0 2 1

9. Wolfgang Wolf 2 1 1 0 1 0

10. Ottmar Hitzfeld 2 1 0 1 3 3

11. Eli Guttman 2 1 0 1 1 3

12. Jaime Pacheco 2 0 2 0 2 2

13. Michael Skibbe 2 0 2 0 2 2

14. Nils Arne Eggen 2 0 1 1 2 3

15. Sven-Göran Eriksson 2 0 1 1 1 2

16. António Sousa 2 0 1 1 1 2

17. Semen Altman 2 0 1 1 0 2

18. Bernard Casoni 2 0 1 1 0 3

19. Anatoliy Byshovets 2 0 0 2 1 5

20. Milos Tagos 2 0 0 2 2 9