AZ in de Groepsfase van de in Europa 
AZ
Sinds 1986/1987 AZ, daarvoor AZ '67.
Groepsfase
in Europa
69 wedstrijden
Gewonnen: 26
Gelijk: 26
Verloren: 17
Voor: 101
Tegen: 83
Geel: 122
Rood: 7

AZ EC (167)
NL-clubs EC Groepsfase (521)

Gesorteerd op aantal gespeelde duels (aflopend).
AZ
Groepsfase
in Europa
tegen
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. Partizan Belgrado 4 0 2 2 7 9 8 3

2. Zenit Sint-Petersburg 3 1 1 1 4 8 10 1

3. FK Astana 2 2 0 0 11 0 1

4. Grasshopper Club Zürich 2 2 0 0 6 2 5

5. CFR Cluj 2 2 0 0 3 0 3

6. Maccabi Haifa 2 2 0 0 3 0 2

7. Malmö FF 2 1 1 0 4 1 3

8. Athletic Bilbao 2 1 1 0 4 3 4

9. FC Sheriff Tiraspol 2 1 1 0 3 2

10. Dundalk FC 2 1 1 0 2 1 2

Totaal 40 tegenstanders

Gesorteerd op aantal gespeelde duels (aflopend).
AZ
Groepsfase
in Europa
per seizoen
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. 2013/2014 6 3 3 0 8 4 7

2. 2019/2020 6 2 3 1 15 8 10 2

3. 2020/2021 6 2 2 2 7 5 16 1

4. 2016/2017 6 2 2 2 6 10 8

5. 2010/2011 6 2 1 3 8 10 9 1

6. 2011/2012 6 1 5 0 10 7 12 1

7. 2015/2016 6 1 1 4 8 13 9 1

8. 2009/2010 6 0 4 2 4 8 9

9. 2021/2022 5 3 2 0 7 3 10

10. 2006/2007 4 3 1 0 12 5 9

Totaal 13 seizoenen

Gesorteerd op aantal gespeelde duels (aflopend).
AZ
Groepsfase
in Europa
per soort
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. UEFA Europa League 42 13 17 12 62 57 71 6

2. UEFA Cup 16 10 3 3 28 15 32 1

3. UEFA Champions League 6 0 4 2 4 8 9

4. UEFA Europa Conference League 5 3 2 0 7 3 10


Gesorteerd op aantal gespeelde duels (aflopend).
Coaches
AZ
Groepsfase
in Europa
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. Gertjan Verbeek 13 4 6 3 19 17 23 2

2. Louis van Gaal 12 7 3 2 22 12 28 1

3. John van den Brom 12 3 3 6 14 23 17 1

4. Arne Slot 11 4 5 2 21 11 23 2

5. Pascal Jansen 6 3 2 1 8 5 13 1

6. Ronald Koeman 5 0 3 2 3 7 7

7. Co Adriaanse 4 3 0 1 6 3 4

8. Dick Advocaat 4 2 2 0 6 3 5

9. Martin Haar 2 0 2 0 2 2 2



30/11/2011: Malmö FF - AZ 0 - 0

Gesorteerd op aantal gespeelde duels (aflopend).
Coaches
tegen
AZ
Groepsfase
in Europa
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. Markus Weinzierl 2 2 0 0 5 1 3

2. Oleh Luzhny 2 2 0 0 4 1 5 1

3. Arsène Wenger 2 1 1 0 5 2 2

4. Ole Gunnar Solskjær 2 1 1 0 4 0 3

5. Shota Arveladze 2 1 1 0 2 1 2

6. Imanol Alguacil 2 1 1 0 1 0 8

7. Simon Rozman 2 1 0 1 3 5 5 1

8. Viktor Goncharenko 2 1 0 1 4 4 4

9. Mircea Lucescu 2 1 0 1 7 3 4

10. Karl Daxbacher 2 0 2 0 4 4 4 1

Totaal 46 coaches

Gesorteerd op aantal gespeelde duels (aflopend).
Alle rondes
AZ
in Europa
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. Groepsfase - W1 13 7 4 2 23 13 22 3

2. Groepsfase - W2 13 6 5 2 20 17 21

3. Groepsfase - W4 13 5 3 5 17 18 23

4. Groepsfase - W3 13 4 4 5 19 14 21 2

5. 1e ronde 9 6 2 1 31 12 5

6. 1e ronde return 9 6 2 1 17 5 7

7. Groepsfase - W5 9 2 6 1 9 7 15 1

8. Groepsfase - W6 9 2 4 2 13 14 20 1

9. 4e voorronde return 8 4 1 3 15 11 16 1

10. 2e ronde 8 3 4 1 9 9 14

Totaal 26 verschillende rondes

Gesorteerd op aantal gespeelde duels (aflopend).
Stadions
AZ
Groepsfase
in Europa
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. AFAS Stadion 20 10 6 4 33 19 32 2

2. DSB Stadion 6 2 3 1 10 7 8

3. De Alkmaarderhout 4 3 1 0 4 0 6

4. Cars Jeans Stadion 3 1 2 0 8 2 5 1

5. Astana Arena 2 1 1 0 6 1 2

6. Petrovsky Stadium 2 0 1 1 1 6 8 1

7. Partizan-stadion 2 0 1 1 4 5 2 2

8. Hardturm 1 1 0 0 5 2 3

9. Stadion Amica Wronki 1 1 0 0 3 1

10. Lovech Stadium 1 1 0 0 2 0 3

Totaal 37 stadions

Gesorteerd op aantal gespeelde duels (aflopend).
Scheidsrechters
AZ
Groepsfase
in Europa
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. Daniel Stefanski 2 1 1 0 3 2 6 1

2. Martin Hansson 2 1 1 0 2 1 1

3. Enea Jorgji 1 1 0 0 6 0

4. Mads-Kristoffer Kristoffersen 1 1 0 0 5 0 1

5. Athanassios Briakos 1 1 0 0 5 2 3

6. Ivan Bebek 1 1 0 0 4 1 3

7. Sergei Ivanov 1 1 0 0 4 1 2

8. Alexandru Deaconu 1 1 0 0 3 0 3

9. Fritz Stuchlik 1 1 0 0 3 0 2

10. Romans Lajuks 1 1 0 0 3 1

Totaal 67 scheidsrechters
(Bron: Onbekend)
29/09/2016: Zenit Sint-Petersburg - AZ 5 - 0

Gesorteerd op aantal gespeelde duels (aflopend).
Spelers
AZ
Groepsfase
in Europa
Gs Gw Ge Ve Dl Ke Ed Gl Ro
1. Kew Jaliens 46 20 12 14 4 8

2. Maarten Martens 40 14 18 8 2 2

3. Stijn Schaars 38 14 14 10 2 8

4. Pantelis Hatzidiakos 34 14 16 4 2 6

5. Fredrik Midtsjø 34 14 14 6 2 10

6. Owen Wijndal 34 14 14 6 2 4

7. Dani de Wit 32 14 14 4 2 8

8. Jóhann Berg Guðmundsson 32 12 14 6 8 2

9. Mattias Johansson 32 12 10 10 8

10. Pontus Wernbloom 30 6 16 8 4 10

11. Brett Holman 30 4 16 10 4

12. Barry Opdam 28 18 4 6 10

13. Yukinari Sugawara 28 12 12 4 2 2

14. Moussa Dembélé 28 8 12 8 6 4

15. David Mendes da Silva 28 8 12 8 2 10

Totaal 138 spelers

Gesorteerd op aantal gespeelde duels (aflopend).
Spelers
tegen
AZ
Groepsfase
in Europa
Gs Gw Ge Ve Dl Ke Ed Gl Ro
1. Axel Witsel 8 2 4 2

2. Andrey Arshavin 6 2 4 0

3. Nicolas Lombaerts 6 2 2 2

4. Oleg Shelayev 6 0 4 2 2

5. Leandro Almeida 4 4 0 0

6. Stefan Babovic 4 4 0 0

7. Daniel Baier 4 4 0 0 2

8. Betão 4 4 0 0

9. Raúl Bobadilla 4 4 0 0 6

10. Valeri Bozhinov 4 4 0 0

Totaal 680 spelers

nr. datum soort ronde thuis uit uitslag
2004/2005
1. 04-nov UEFA G-W1 AZ AJ Auxerre 2 - 0

2. 25-nov UEFA G-W2 Amica Wronki AZ 1 - 3

3. 02-dec UEFA G-W3 AZ Rangers 1 - 0

4. 15-dec UEFA G-W4 Grazer AK AZ 2 - 0

2005/2006
5. 20-okt UEFA G-W1 Dnipro Dnipropetrovsk AZ 1 - 2

6. 24-nov UEFA G-W2 AZ Middlesbrough 0 - 0

7. 30-nov UEFA G-W3 Litex Lovech AZ 0 - 2

8. 15-dec UEFA G-W4 AZ Grasshopper Club Zürich 1 - 0

2006/2007
9. 19-okt UEFA G-W1 AZ Sporting Braga 3 - 0

10. 02-nov UEFA G-W2 Grasshopper Club Zürich AZ 2 - 5

11. 29-nov UEFA G-W3 AZ FC Slovan Liberec 2 - 2

12. 14-dec UEFA G-W4 Sevilla AZ 1 - 2

2007/2008
13. 25-okt UEFA G-W1 Zenit Sint-Petersburg AZ 1 - 1

14. 29-nov UEFA G-W2 AZ Larissa 1 - 0

15. 05-dec UEFA G-W3 1. FC Nürnberg AZ 2 - 1

16. 20-dec UEFA G-W4 AZ Everton 2 - 3

2009/2010
17. 16-sep UCL G-W1 Olympiakos Piraeus AZ 1 - 0

18. 29-sep UCL G-W2 AZ Standard Luik 1 - 1

19. 20-okt UCL G-W3 AZ Arsenal 1 - 1

20. 04-nov UCL G-W4 Arsenal AZ 4 - 1

21. 24-nov UCL G-W5 AZ Olympiakos Piraeus 0 - 0

22. 09-dec UCL G-W6 Standard Luik AZ 1 - 1

2010/2011
23. 16-sep UEL G-W1 AZ FC Sheriff Tiraspol 2 - 1

24. 30-sep UEL G-W2 FK BATE Borisov AZ 4 - 1

25. 21-okt UEL G-W3 AZ Dinamo Kiev 1 - 2

26. 04-nov UEL G-W4 Dinamo Kiev AZ 2 - 0

27. 02-dec UEL G-W5 FC Sheriff Tiraspol AZ 1 - 1

28. 15-dec UEL G-W6 AZ FK BATE Borisov 3 - 0

2011/2012
29. 15-sep UEL G-W1 AZ Malmö FF 4 - 1

30. 29-sep UEL G-W2 Metalist Charkov AZ 1 - 1

31. 20-okt UEL G-W3 AZ FK Austria Wien 2 - 2

32. 03-nov UEL G-W4 FK Austria Wien AZ 2 - 2

33. 30-nov UEL G-W5 Malmö FF AZ 0 - 0

34. 15-dec UEL G-W6 AZ Metalist Charkov 1 - 1

2013/2014
35. 19-sep UEL G-W1 Maccabi Haifa AZ 0 - 1

36. 03-okt UEL G-W2 AZ PAOK Saloniki 1 - 1

37. 24-okt UEL G-W3 Shakhter Karagandy AZ 1 - 1

38. 07-nov UEL G-W4 AZ Shakhter Karagandy 1 - 0

39. 28-nov UEL G-W5 AZ Maccabi Haifa 2 - 0

40. 12-dec UEL G-W6 PAOK Saloniki AZ 2 - 2

2015/2016
41. 17-sep UEL G-W1 Partizan Belgrado AZ 3 - 2

42. 01-okt UEL G-W2 AZ Athletic Bilbao 2 - 1

43. 22-okt UEL G-W3 AZ FC Augsburg 0 - 1

44. 05-nov UEL G-W4 FC Augsburg AZ 4 - 1

45. 26-nov UEL G-W5 AZ Partizan Belgrado 1 - 2

46. 10-dec UEL G-W6 Athletic Bilbao AZ 2 - 2

2016/2017
47. 15-sep UEL G-W1 AZ Dundalk FC 1 - 1

48. 29-sep UEL G-W2 Zenit Sint-Petersburg AZ 5 - 0

49. 20-okt UEL G-W3 AZ Maccabi Tel Aviv 1 - 2

50. 03-nov UEL G-W4 Maccabi Tel Aviv AZ 0 - 0

51. 24-nov UEL G-W5 Dundalk FC AZ 0 - 1

52. 08-dec UEL G-W6 AZ Zenit Sint-Petersburg 3 - 2

2019/2020
53. 19-sep UEL G-W1 Partizan Belgrado AZ 2 - 2

54. 03-okt UEL G-W2 AZ Manchester United 0 - 0

55. 24-okt UEL G-W3 AZ FK Astana 6 - 0

56. 07-nov UEL G-W4 FK Astana AZ 0 - 5

57. 28-nov UEL G-W5 AZ Partizan Belgrado 2 - 2

58. 12-dec UEL G-W6 Manchester United AZ 4 - 0

2020/2021
59. 22-okt UEL G-W1 Napoli AZ 0 - 1

60. 29-okt UEL G-W2 AZ HNK Rijeka 4 - 1

61. 05-nov UEL G-W3 Real Sociedad AZ 1 - 0

62. 26-nov UEL G-W4 AZ Real Sociedad 0 - 0

63. 03-dec UEL G-W5 AZ Napoli 1 - 1

64. 10-dec UEL G-W6 HNK Rijeka AZ 2 - 1

2021/2022
65. 16-sep UECL G-W1 Randers FC AZ 2 - 2

66. 30-sep UECL G-W2 AZ FK Jablonec 1 - 0

67. 21-okt UECL G-W3 CFR Cluj AZ 0 - 1

68. 04-nov UECL G-W4 AZ CFR Cluj 2 - 0

69. 25-nov UECL G-W5 FK Jablonec AZ 1 - 1

70. 09-dec UECL G-W6 AZ Randers FC

nr. datum soort thuis uit uitslag
2004/2005
1. 04-nov UEFA AZ AJ Auxerre 2 - 0

2. 25-nov UEFA Amica Wronki AZ 1 - 3

3. 02-dec UEFA AZ Rangers 1 - 0

4. 15-dec UEFA Grazer AK AZ 2 - 0

2005/2006
5. 20-okt UEFA Dnipro Dnipropetrovsk AZ 1 - 2

6. 24-nov UEFA AZ Middlesbrough 0 - 0

7. 30-nov UEFA Litex Lovech AZ 0 - 2

8. 15-dec UEFA AZ Grasshopper Club Zürich 1 - 0

2006/2007
9. 19-okt UEFA AZ Sporting Braga 3 - 0

10. 02-nov UEFA Grasshopper Club Zürich AZ 2 - 5

11. 29-nov UEFA AZ FC Slovan Liberec 2 - 2

12. 14-dec UEFA Sevilla AZ 1 - 2

2007/2008
13. 25-okt UEFA Zenit Sint-Petersburg AZ 1 - 1

14. 29-nov UEFA AZ Larissa 1 - 0

15. 05-dec UEFA 1. FC Nürnberg AZ 2 - 1

16. 20-dec UEFA AZ Everton 2 - 3

2009/2010
17. 16-sep UCL Olympiakos Piraeus AZ 1 - 0

18. 29-sep UCL AZ Standard Luik 1 - 1

19. 20-okt UCL AZ Arsenal 1 - 1

20. 04-nov UCL Arsenal AZ 4 - 1

21. 24-nov UCL AZ Olympiakos Piraeus 0 - 0

22. 09-dec UCL Standard Luik AZ 1 - 1

2010/2011
23. 16-sep UEL AZ FC Sheriff Tiraspol 2 - 1

24. 30-sep UEL FK BATE Borisov AZ 4 - 1

25. 21-okt UEL AZ Dinamo Kiev 1 - 2

26. 04-nov UEL Dinamo Kiev AZ 2 - 0

27. 02-dec UEL FC Sheriff Tiraspol AZ 1 - 1

28. 15-dec UEL AZ FK BATE Borisov 3 - 0

2011/2012
29. 15-sep UEL AZ Malmö FF 4 - 1

30. 29-sep UEL Metalist Charkov AZ 1 - 1

31. 20-okt UEL AZ FK Austria Wien 2 - 2

32. 03-nov UEL FK Austria Wien AZ 2 - 2

33. 30-nov UEL Malmö FF AZ 0 - 0

34. 15-dec UEL AZ Metalist Charkov 1 - 1

2013/2014
35. 19-sep UEL Maccabi Haifa AZ 0 - 1

36. 03-okt UEL AZ PAOK Saloniki 1 - 1

37. 24-okt UEL Shakhter Karagandy AZ 1 - 1

38. 07-nov UEL AZ Shakhter Karagandy 1 - 0

39. 28-nov UEL AZ Maccabi Haifa 2 - 0

40. 12-dec UEL PAOK Saloniki AZ 2 - 2

2015/2016
41. 17-sep UEL Partizan Belgrado AZ 3 - 2

42. 01-okt UEL AZ Athletic Bilbao 2 - 1

43. 22-okt UEL AZ FC Augsburg 0 - 1

44. 05-nov UEL FC Augsburg AZ 4 - 1

45. 26-nov UEL AZ Partizan Belgrado 1 - 2

46. 10-dec UEL Athletic Bilbao AZ 2 - 2

2016/2017
47. 15-sep UEL AZ Dundalk FC 1 - 1

48. 29-sep UEL Zenit Sint-Petersburg AZ 5 - 0

49. 20-okt UEL AZ Maccabi Tel Aviv 1 - 2

50. 03-nov UEL Maccabi Tel Aviv AZ 0 - 0

51. 24-nov UEL Dundalk FC AZ 0 - 1

52. 08-dec UEL AZ Zenit Sint-Petersburg 3 - 2

2019/2020
53. 19-sep UEL Partizan Belgrado AZ 2 - 2

54. 03-okt UEL AZ Manchester United 0 - 0

55. 24-okt UEL AZ FK Astana 6 - 0

56. 07-nov UEL FK Astana AZ 0 - 5

57. 28-nov UEL AZ Partizan Belgrado 2 - 2

58. 12-dec UEL Manchester United AZ 4 - 0

2020/2021
59. 22-okt UEL Napoli AZ 0 - 1

60. 29-okt UEL AZ HNK Rijeka 4 - 1

61. 05-nov UEL Real Sociedad AZ 1 - 0

62. 26-nov UEL AZ Real Sociedad 0 - 0

63. 03-dec UEL AZ Napoli 1 - 1

64. 10-dec UEL HNK Rijeka AZ 2 - 1

2021/2022
65. 16-sep UECL Randers FC AZ 2 - 2

66. 30-sep UECL AZ FK Jablonec 1 - 0

67. 21-okt UECL CFR Cluj AZ 0 - 1

68. 04-nov UECL AZ CFR Cluj 2 - 0

69. 25-nov UECL FK Jablonec AZ 1 - 1

70. 09-dec UECL AZ Randers FC



10/12/2015: Athletic Bilbao - AZ 2 - 2

Grootste zege(s)
AZ
Groepsfase
in Europa
per soort wedstrijd
datum soort thuis uit uitslag
24/10/2019 UEL AZ FK Astana 6 - 0

02/11/2006 UEFA Grasshopper Club Zürich AZ 2 - 5

19/10/2006 UEFA AZ Sporting Braga 3 - 0

04/11/2021 UECL AZ CFR Cluj 2 - 0


Grootste nederla(a)g(en)
AZ
Groepsfase
in Europa
per soort wedstrijd
datum soort thuis uit uitslag
29/09/2016 UEL Zenit Sint-Petersburg AZ 5 - 0

04/11/2009 UCL Arsenal AZ 4 - 1

15/12/2004 UEFA Grazer AK AZ 2 - 0