Nederlandse clubs
seizoen
2021/2022
in Europa
33 wedstrijden
Gewonnen: 21
Gelijk: 7
Verloren: 5
Voor: 69
Tegen: 31
Geel: 66
Rood: 4

Gesorteerd op aantal gespeelde duels (aflopend).
Nederlandse clubs
2021/2022
in Europa
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. Feyenoord 9 6 2 1 20 7 15 1

2. PSV 9 5 2 2 19 9 12 2

3. Vitesse 7 4 2 1 13 9 26 1

4. AZ 5 3 1 1 6 5 8

5. Ajax 3 3 0 0 11 1 5


Gesorteerd op aantal gespeelde duels (aflopend).
Nederlandse clubs
2021/2022
in Europa
tegen
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. FC Luzern 2 2 0 0 6 0 1

2. Galatasaray 2 2 0 0 7 2 1

3. FC Midtjylland 2 2 0 0 4 0 1

4. RSC Anderlecht 2 1 1 0 5 4 12

5. Dundalk FC 2 1 1 0 4 3 7 1

6. FC Drita 2 1 1 0 3 2 4

7. IF Elfsborg 2 1 0 1 6 3 5 1

8. Celtic 2 1 0 1 2 3 4

9. SL Benfica 2 0 1 1 1 2 5

10. Sporting Lissabon 1 1 0 0 5 1 3

Totaal 24 tegenstanders

Gesorteerd op aantal gespeelde duels (aflopend).
 
Alle seizoenen
Nederlandse clubs
in Europa
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. 2010/2011 64 24 20 20 92 82 102 4

2. 2004/2005 57 27 8 22 86 71 90 3

3. 2011/2012 54 29 14 11 91 59 86 3

4. 2009/2010 54 24 18 12 72 53 89 4

5. 2019/2020 50 21 17 12 90 55 114 5

6. 2001/2002 49 21 14 14 74 63 91 6

7. 2006/2007 48 19 15 14 69 60 91 6

8. 2008/2009 46 15 5 26 48 78 77 2

9. 2016/2017 45 16 13 16 51 65 83 5

10. 2012/2013 44 14 9 21 76 67 60 3

Totaal 67 seizoenen

Gesorteerd op aantal gespeelde duels (aflopend).
 
Nederlandse clubs
2021/2022
in Europa
per soort
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. Kwal. UEFA Europa Conference League 10 6 3 1 24 12 29 2

2. UEFA Europa Conference League 9 6 2 1 13 6 16

3. Kwal. UEFA Champions League 6 4 1 1 12 4 6 1

4. UEFA Champions League 3 3 0 0 11 1 5

5. UEFA Europa League 3 1 1 1 7 5 6 1

6. Kwal. UEFA Europa League 2 1 0 1 2 3 4


Gesorteerd op aantal gespeelde duels (aflopend).
 
Coaches
Nederlandse clubs
2021/2022
in Europa
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. Arne Slot 9 6 2 1 20 7 15 1

2. Roger Schmidt 9 5 2 2 19 9 12 2

3. Thomas Letsch 7 4 2 1 13 9 26 1

4. Pascal Jansen 5 3 1 1 6 5 8

5. Erik ten Hag 3 3 0 0 11 1 5



16/09/2021: Randers FC - AZ 2 - 2

Gesorteerd op aantal gespeelde duels (aflopend).
 
Coaches
tegen
Nederlandse clubs
2021/2022
in Europa
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. Jorge Jesus 2 1 1 0 2 1 8 1

2. Jimmy Thelin 2 1 0 1 3 6 3 1

3. Ange Postecoglou 2 1 0 1 3 2 4

4. Craig Bellamy 2 0 1 1 4 5 5

5. Vincent Perth 2 0 1 1 3 4 6

6. Ardijan Nuhiji 2 0 1 1 2 3 1

7. Fatih Terim 2 0 0 2 2 7 3

8. Fabio Celestini 2 0 0 2 0 6 2

9. Bo Henriksen 2 0 0 2 0 4 1

10. Bruno Génésio 1 1 0 0 2 1 4 1

Totaal 24 coaches

Gesorteerd op aantal gespeelde duels (aflopend).
 
Nederlandse clubs
2021/2022
in Europa
per ronde
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. Groepsfase - W3 5 4 0 1 10 3 8

2. Groepsfase - W2 5 4 0 1 10 4 11 1

3. Groepsfase - W1 5 2 3 0 11 5 8

4. 4e voorronde return 4 2 1 1 5 5 13

5. 4e voorronde 4 1 1 2 9 7 13 1

6. 3e voorronde return 3 3 0 0 6 1 7

7. 3e voorronde 3 2 1 0 8 2 2 1

8. 2e voorronde return 2 2 0 0 5 3 3 1

9. 2e voorronde 2 1 1 0 5 1 1


Gesorteerd op aantal gespeelde duels (aflopend).
Stadions
Nederlandse clubs
2021/2022
in Europa
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. Stadion Feijenoord 5 5 0 0 16 4 9 1

2. Philips Stadion 5 2 2 1 11 5 7

3. GelreDome 4 2 1 1 6 5 12 1

4. Johan Cruijff ArenA 2 2 0 0 6 0 2

5. AFAS Stadion 2 2 0 0 3 1 4

6. Estadio José Alvalade XXI 1 1 0 0 5 1 3

7. Merkur-Arena 1 1 0 0 4 1 2 1

8. Swissporarena 1 1 0 0 3 0 1

9. Stadion Ljudski vrt 1 1 0 0 2 0

10. Basaksehir Fatih Terim Stadion 1 1 0 0 2 1 1

Totaal 20 stadions

Gesorteerd op aantal gespeelde duels (aflopend).
Scheidsrechters
Nederlandse clubs
2021/2022
in Europa
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. Alejandro Hernández 2 2 0 0 8 1 1

2. Duje Strukan 2 0 2 0 5 5 10

3. Craig Pawson 1 1 0 0 5 0 2 1

4. José María Sánchez Martínez 1 1 0 0 5 1 3

5. Gil Manzano 1 1 0 0 4 0 2

6. Yevhen Aranovskiy 1 1 0 0 4 1 2 1

7. Marco Guida 1 1 0 0 3 0

8. Sergei Karasev 1 1 0 0 3 0

9. Giorgi Kruashvili 1 1 0 0 3 1

10. Mohammed Al-Hakim 1 1 0 0 2 0

Totaal 31 scheidsrechters
(Bron: Eindhovens Dagblad)
21/10/2021: PSV - AS Monaco 1 - 2

Gesorteerd op aantal gespeelde duels (aflopend).
Spelers
Nederlandse clubs
2021/2022
in Europa
Gs Gw Ge Ve Dl Ke Ed Gl Ro
1. Orkun Kökcü 9 6 2 1 1 3

2. Bryan Linssen 9 6 2 1 3

3. Tyrell Malacia 9 6 2 1 1

4. Marcus Holmgren Pedersen 9 6 2 1 1

5. Luis Sinisterra 9 6 2 1 6 1

6. Guus Til 9 6 2 1 6 3

7. Jens Toornstra 9 6 2 1 2

8. Joël Drommel 9 5 2 2 9

9. Cody Gakpo 9 5 2 2 4 2

10. Marco van Ginkel 9 5 2 2 1 2

11. Mario Götze 9 5 2 2 4

12. Philipp Max 9 5 2 2 1

13. André Ramalho 9 5 2 2 1

14. Eran Zahavi 9 5 2 2 4

15. Justin Bijlow 8 6 2 0 4 1

Totaal 110 spelers

Gesorteerd op aantal gespeelde duels (aflopend).
Spelers
tegen
Nederlandse clubs
2021/2022
in Europa
Gs Gw Ge Ve Dl Ke Ed Gl Ro
1. André Almeida 2 1 1 0 1

2. Éverton 2 1 1 0

3. Alejandro Grimaldo 2 1 1 0

4. João Mário 2 1 1 0 1

5. Soualiho Meïté 2 1 1 0 1

6. Morato 2 1 1 0

7. Nicolás Otamendi 2 1 1 0 1

8. Gonçalo Ramos 2 1 1 0 2

9. Rafa Silva 2 1 1 0 1 1

10. Adel Taarabt 2 1 1 0

Totaal 387 spelers

nr. datum soort ronde thuis uit uitslag
2021/2022
1. 21-jul kw. UCL 2VR PSV Galatasaray 5 - 1

2. 22-jul kw. UECL 2VR FC Drita Feyenoord 0 - 0

3. 28-jul kw. UCL 2VR(r) Galatasaray PSV 1 - 2

4. 29-jul kw. UECL 2VR(r) Feyenoord FC Drita 3 - 2

5. 03-aug kw. UCL 3VR PSV FC Midtjylland 3 - 0

6. 05-aug kw. UECL 3VR Vitesse Dundalk FC 2 - 2

7. 05-aug kw. UECL 3VR FC Luzern Feyenoord 0 - 3

8. 10-aug kw. UCL 3VR(r) FC Midtjylland PSV 0 - 1

9. 12-aug kw. UECL 3VR(r) Dundalk FC Vitesse 1 - 2

10. 12-aug kw. UECL 3VR(r) Feyenoord FC Luzern 3 - 0

11. 18-aug kw. UCL 4VR SL Benfica PSV 2 - 1

12. 18-aug kw. UEL 4VR Celtic AZ 2 - 0

13. 19-aug kw. UECL 4VR Feyenoord IF Elfsborg 5 - 0

14. 19-aug kw. UECL 4VR RSC Anderlecht Vitesse 3 - 3

15. 24-aug kw. UCL 4VR(r) PSV SL Benfica 0 - 0

16. 26-aug kw. UECL 4VR(r) IF Elfsborg Feyenoord 3 - 1

17. 26-aug kw. UEL 4VR(r) AZ Celtic 2 - 1

18. 26-aug kw. UECL 4VR(r) Vitesse RSC Anderlecht 2 - 1

19. 14-sep UECL G-W1 Maccabi Haifa Feyenoord 0 - 0

20. 15-sep UCL G-W1 Sporting Lissabon Ajax 1 - 5

21. 16-sep UECL G-W1 NŠ Mura Vitesse 0 - 2

22. 16-sep UECL G-W1 Randers FC AZ 2 - 2

23. 16-sep UEL G-W1 PSV Real Sociedad 2 - 2

24. 28-sep UCL G-W2 Ajax Besiktas 2 - 0

25. 30-sep UECL G-W2 Vitesse Stade Rennais 1 - 2

26. 30-sep UECL G-W2 Feyenoord SK Slavia Praag 2 - 1

27. 30-sep UECL G-W2 AZ FK Jablonec 1 - 0

28. 30-sep UEL G-W2 SK Sturm Graz PSV 1 - 4

29. 19-okt UCL G-W3 Ajax Borussia Dortmund 4 - 0

30. 21-okt UECL G-W3 Vitesse Tottenham Hotspur 1 - 0

31. 21-okt UECL G-W3 Feyenoord 1. FC Union Berlin 3 - 1

32. 21-okt UECL G-W3 CFR Cluj AZ 0 - 1

33. 21-okt UEL G-W3 PSV AS Monaco 1 - 2

34. 03-nov UCL G-W4 Borussia Dortmund Ajax

35. 04-nov UECL G-W4 Tottenham Hotspur Vitesse

36. 04-nov UECL G-W4 1. FC Union Berlin Feyenoord

37. 04-nov UECL G-W4 AZ CFR Cluj

38. 04-nov UEL G-W4 AS Monaco PSV

39. 24-nov UCL G-W5 Besiktas Ajax

40. 25-nov UECL G-W5 Stade Rennais Vitesse

41. 25-nov UECL G-W5 SK Slavia Praag Feyenoord

42. 25-nov UECL G-W5 FK Jablonec AZ

43. 25-nov UEL G-W5 PSV SK Sturm Graz

44. 07-dec UCL G-W6 Ajax Sporting Lissabon

45. 09-dec UECL G-W6 Vitesse NŠ Mura

46. 09-dec UECL G-W6 Feyenoord Maccabi Haifa

47. 09-dec UECL G-W6 AZ Randers FC

48. 09-dec UEL G-W6 Real Sociedad PSV

datum soort thuis uit uitslag
2021/2022
21-jul kw. UCL PSV Galatasaray 5 - 1

22-jul kw. UECL FC Drita Feyenoord 0 - 0

28-jul kw. UCL Galatasaray PSV 1 - 2

29-jul kw. UECL Feyenoord FC Drita 3 - 2

03-aug kw. UCL PSV FC Midtjylland 3 - 0

05-aug kw. UECL Vitesse Dundalk FC 2 - 2

05-aug kw. UECL FC Luzern Feyenoord 0 - 3

10-aug kw. UCL FC Midtjylland PSV 0 - 1

12-aug kw. UECL Dundalk FC Vitesse 1 - 2

12-aug kw. UECL Feyenoord FC Luzern 3 - 0

18-aug kw. UCL SL Benfica PSV 2 - 1

18-aug kw. UEL Celtic AZ 2 - 0

19-aug kw. UECL Feyenoord IF Elfsborg 5 - 0

19-aug kw. UECL RSC Anderlecht Vitesse 3 - 3

24-aug kw. UCL PSV SL Benfica 0 - 0

26-aug kw. UECL IF Elfsborg Feyenoord 3 - 1

26-aug kw. UEL AZ Celtic 2 - 1

26-aug kw. UECL Vitesse RSC Anderlecht 2 - 1

14-sep UECL Maccabi Haifa Feyenoord 0 - 0

15-sep UCL Sporting Lissabon Ajax 1 - 5

16-sep UECL NŠ Mura Vitesse 0 - 2

16-sep UECL Randers FC AZ 2 - 2

16-sep UEL PSV Real Sociedad 2 - 2

28-sep UCL Ajax Besiktas 2 - 0

30-sep UECL Vitesse Stade Rennais 1 - 2

30-sep UECL Feyenoord SK Slavia Praag 2 - 1

30-sep UECL AZ FK Jablonec 1 - 0

30-sep UEL SK Sturm Graz PSV 1 - 4

19-okt UCL Ajax Borussia Dortmund 4 - 0

21-okt UECL Vitesse Tottenham Hotspur 1 - 0

21-okt UECL Feyenoord 1. FC Union Berlin 3 - 1

21-okt UECL CFR Cluj AZ 0 - 1

21-okt UEL PSV AS Monaco 1 - 2

03-nov UCL Borussia Dortmund Ajax

04-nov UECL Tottenham Hotspur Vitesse

04-nov UECL 1. FC Union Berlin Feyenoord

04-nov UECL AZ CFR Cluj

04-nov UEL AS Monaco PSV

24-nov UCL Besiktas Ajax

25-nov UECL Stade Rennais Vitesse

25-nov UECL SK Slavia Praag Feyenoord

25-nov UECL FK Jablonec AZ

25-nov UEL PSV SK Sturm Graz

07-dec UCL Ajax Sporting Lissabon

09-dec UECL Vitesse NŠ Mura

09-dec UECL Feyenoord Maccabi Haifa

09-dec UECL AZ Randers FC

09-dec UEL Real Sociedad PSV



12/08/2021: Feyenoord - FC Luzern 3 - 0

Grootste zege(s)
Nederlandse clubs
2021/2022
in Europa
per soort wedstrijd
datum soort ronde thuis uit uitslag
19/08/2021 kw. UECL 4VR Feyenoord IF Elfsborg 5 - 0

21/07/2021 kw. UCL 2VR PSV Galatasaray 5 - 1

15/09/2021 UCL G-W1 Sporting Lissabon Ajax 1 - 5

19/10/2021 UCL G-W3 Ajax Borussia Dortmund 4 - 0

30/09/2021 UEL G-W2 SK Sturm Graz PSV 1 - 4

21/10/2021 UECL G-W3 Feyenoord 1. FC Union Berlin 3 - 1

16/09/2021 UECL G-W1 NŠ Mura Vitesse 0 - 2

26/08/2021 kw. UEL 4VR(r) AZ Celtic 2 - 1

datum soort thuis uit uitslag
19/08/2021 kw. UECL Feyenoord IF Elfsborg 5 - 0

21/07/2021 kw. UCL PSV Galatasaray 5 - 1

15/09/2021 UCL Sporting Lissabon Ajax 1 - 5

19/10/2021 UCL Ajax Borussia Dortmund 4 - 0

30/09/2021 UEL SK Sturm Graz PSV 1 - 4

21/10/2021 UECL Feyenoord 1. FC Union Berlin 3 - 1

16/09/2021 UECL NŠ Mura Vitesse 0 - 2

26/08/2021 kw. UEL AZ Celtic 2 - 1


Grootste nederla(a)g(en)
Nederlandse clubs
2021/2022
in Europa
per soort wedstrijd
datum soort ronde thuis uit uitslag
26/08/2021 kw. UECL 4VR(r) IF Elfsborg Feyenoord 3 - 1

18/08/2021 kw. UEL 4VR Celtic AZ 2 - 0

18/08/2021 kw. UCL 4VR SL Benfica PSV 2 - 1

30/09/2021 UECL G-W2 Vitesse Stade Rennais 1 - 2

21/10/2021 UEL G-W3 PSV AS Monaco 1 - 2

datum soort thuis uit uitslag
26/08/2021 kw. UECL IF Elfsborg Feyenoord 3 - 1

18/08/2021 kw. UEL Celtic AZ 2 - 0

18/08/2021 kw. UCL SL Benfica PSV 2 - 1

30/09/2021 UECL Vitesse Stade Rennais 1 - 2

21/10/2021 UEL PSV AS Monaco 1 - 2