Nederlandse clubs in de UEFA Europa League
Topscorers   Nederlands elftal   -   Eredivisie   -   NL-clubs in Europa
Nederlandse clubs
UEFA Europa League
287 wedstrijden
Gewonnen: 109
Gelijk: 82
Verloren: 96
Voor: 390
Tegen: 374
Geel: 573
Rood: 33
Rood (direct): 14
Rood (2x geel): 19
Tegenstanders
Geel: 681
Rood: 28
Rood (direct): 12
Rood (2x geel): 16

Gesorteerd op aantal keren gelijk (aflopend).
Nederlandse clubs
UEFA Europa League
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. AZ 58 19 20 19 75 82 105 7

2. PSV 78 38 18 22 123 95 143 6

3. Ajax 59 25 14 20 79 72 139 9

4. Feyenoord 38 12 11 15 51 50 97 6

5. FC Twente 30 12 8 10 39 43 51 2

6. FC Utrecht 6 0 5 1 5 7 10

7. sc Heerenveen 6 2 2 2 11 7 7 1

8. Vitesse 6 1 2 3 5 10 13 1

9. FC Groningen 6 0 2 4 2 8 8 1


Gesorteerd op aantal keren gelijk (aflopend).
Clubs
tegen
Nederlandse clubs
UEFA Europa League
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. AS Roma 8 3 4 1 12 8 23

2. Metalist Charkov 4 0 3 1 2 4 9 1

3. Napoli 6 0 3 3 5 11 23

4. FC Steaua Boekarest 8 2 3 3 7 7 24 1

5. FC Midtjylland 2 0 2 0 4 4 9

6. FK Austria Wien 2 0 2 0 4 4 2

7. Hannover 96 2 0 2 0 2 2 5

8. Molde FK 2 0 2 0 2 2 2

9. Liverpool 2 0 2 0 0 0 4

10. LASK 4 2 2 0 7 2 11 1

11. Real Sociedad 4 2 2 0 6 2 9

12. FK Partizan Belgrado 4 2 2 0 9 7 9

13. PAOK Saloniki 4 1 2 1 9 7 6

14. FC Slovan Liberec 4 1 2 1 3 3 8

15. Rangers 4 1 2 1 3 3 8

Totaal 99 tegenstanders

Gesorteerd op aantal keren gelijk (aflopend).
 
Nederlandse clubs
UEFA Europa League
per seizoen
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. 2010/2011 34 12 12 10 46 45 56 2

2. 2009/2010 30 13 9 8 38 31 55 2

3. 2019/2020 22 6 8 8 34 35 49 2

4. 2011/2012 34 20 8 6 59 40 65 2

5. 2015/2016 18 2 7 9 16 27 34 3

6. 2013/2014 20 7 6 7 16 19 33 1

7. 2016/2017 29 12 6 11 35 45 69 5

8. 2012/2013 14 3 5 6 15 19 25 1

9. 2022/2023 20 9 5 6 41 25 35 3

10. 2020/2021 26 12 5 9 38 32 64 3

11. 2023/2024 8 1 4 3 12 15 20 2

12. 2014/2015 20 9 3 8 26 23 38 4

13. 2021/2022 6 2 2 2 9 8 17 2

14. 2017/2018 6 1 2 3 5 10 13 1


Gesorteerd op aantal keren gelijk (aflopend).
 
Alle
soort
wedstrijden
Nederlandse clubs
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. UEFA Cup 583 255 123 205 950 720 830 39

2. UEFA Champions League 324 106 85 133 390 450 607 34

3. UEFA Europa League 287 109 82 96 390 374 573 33

4. Europa Cup 1 183 91 41 51 353 195 76 3

5. Kwal. UEFA Europa League 140 66 32 42 237 143 244 10

6. Europa Cup 2 178 90 31 57 294 199 139 12

7. Kwal. UEFA Champions League 88 38 26 24 153 106 168 7

8. UEFA Europa Conference League 59 29 14 16 96 75 112 8

9. Jaarbeurssteden beker 58 24 9 25 101 97 1

10. Kwal. UEFA Europa Conference League 30 18 7 5 65 29 71 3

11. Kwal. UEFA Cup 2 0 1 1 1 2 2


Gesorteerd op aantal keren gelijk (aflopend).
 
Coaches
Nederlandse clubs
UEFA Europa League
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. Arne Slot 25 8 11 6 47 31 56 3

2. Fred Rutten 37 22 9 6 63 38 75 3

3. Dick Advocaat 24 7 8 9 26 28 54 2

4. Steve McClaren 18 6 6 6 16 24 31 1

5. Gertjan Verbeek 19 8 6 5 26 24 36 3

6. Ton du Chatinier 6 0 5 1 5 7 10

7. Phillip Cocu 15 4 4 7 13 18 29 2

8. Frank de Boer 20 8 4 8 22 23 37 2

9. Martin Jol 8 3 3 2 9 8 15

10. John van den Brom 14 3 3 8 16 34 22 1

11. Peter Bosz 15 8 3 4 24 17 48 4

12. Maurice Steijn 2 0 2 0 4 4 5 1

13. Martin Haar 2 0 2 0 1 1 1

14. Jan de Jonge 6 2 2 2 11 7 7 1

15. Mark van Bommel 6 2 2 2 9 12 7

Totaal 28 coaches


12/12/2019: Manchester United - AZ 4 - 0

Gesorteerd op aantal keren gelijk (aflopend).
 
Coaches
tegen
Nederlandse clubs
UEFA Europa League
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. Myron Markevych 5 1 3 1 3 4 13 1

2. Albert Capellas 2 0 2 0 4 4 9

3. Karl Daxbacher 2 0 2 0 4 4 2

4. Savo Miloševic 2 0 2 0 4 4 4

5. Daniele de Rossi 2 0 2 0 2 2 5

6. Mirko Slomka 2 0 2 0 2 2 5

7. Mihai Stoichita 2 0 2 0 1 1 6

8. Roy Hodgson 2 0 2 0 0 0 4

9. Ole Gunnar Solskjær 3 1 2 0 5 1 3

10. Valérien Ismaël 4 2 2 0 7 2 11 1

11. Imanol Alguacil 4 2 2 0 6 2 9

12. Paulo Fonseca 4 2 2 0 4 2 10

13. Zoran Mamic 4 1 2 1 2 2 7

14. Rudi Garcia 4 1 2 1 6 7 12 1

15. Walter Mazzarri 4 0 2 2 4 9 21

Totaal 130 coaches

Gesorteerd op aantal keren gelijk (aflopend).
 
Nederlandse clubs
UEFA Europa League
per ronde
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. Groepsfase - W1 33 10 13 10 44 48 57 5

2. Groepsfase - W4 33 12 12 9 49 41 67 3

3. Groepsfase - W3 33 10 11 12 43 42 70 5

4. Groepsfase - W2 33 15 10 8 51 35 57 1

5. Groepsfase - W5 33 13 10 10 43 41 66 4

6. Groepsfase - W6 33 12 10 11 47 39 68 3

7. 2e ronde 25 10 6 9 25 29 49 1

8. 2e ronde 25 13 4 8 37 38 65 5

9. Kwartfinale return 7 0 2 5 7 19 15 3

10. 3e ronde 11 5 2 4 14 9 18

11. 3e ronde return 11 5 2 4 17 14 20 2

12. Halve Finale 1 1 0 0 4 1 2

13. Halve Finale return 1 0 0 1 1 3 4 1

14. FINALE 1 0 0 1 0 2 3

15. Kwartfinale 7 3 0 4 8 13 12


Gesorteerd op aantal keren gelijk (aflopend).
Stadions
Nederlandse clubs
UEFA Europa League
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. Philips Stadion 39 20 12 7 64 34 62 3

2. AFAS Stadion 26 12 8 6 39 27 47 2

3. Stadio Olimpico 6 0 4 2 7 12 14 1

4. De Grolsch Veste 15 8 4 3 22 15 24 1

5. Stadion Feijenoord 19 11 4 4 36 18 42 2

6. Amsterdam ArenA 21 12 4 5 29 19 44 2

7. Stadion Galgenwaard 3 0 3 0 4 4 5

8. Cars Jeans Stadion 3 1 2 0 8 2 7 1

9. Stadion Wojska Polskiego 3 1 2 0 4 1 4 1

10. Stadion Maksimir 3 1 2 0 2 0 8 1

11. Johan Cruijff ArenA 8 4 2 2 14 10 17 1

12. Estádio António Coimbra da Mota 1 0 1 0 3 3 2

13. Balaidos 1 0 1 0 2 2 5

14. Generali Arena 1 0 1 0 2 2 2

15. Generali Arena 1 0 1 0 2 2 2

Totaal 110 stadions

Gesorteerd op aantal keren gelijk (aflopend).
Scheidsrechters
Nederlandse clubs
UEFA Europa League
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. Luca Banti 2 0 2 0 3 3 1

2. Mattias Gestranius 2 0 2 0 1 1 7 1

3. Pawel Gil 2 0 2 0 1 1 7

4. Kristinn Jakobsson 3 0 2 1 2 5 5

5. Tony Chapron 4 2 2 0 8 3 6

6. Alexandru Tudor 4 2 2 0 8 4 11 1

7. Marcin Borski 4 0 2 2 3 5 11

8. William Collum 5 2 2 1 11 8 9 1

9. Yevhen Aranovskiy 5 1 2 2 6 8 18 3

10. Ivan Kružliak 7 4 2 1 12 9 18

11. Bobby Madden 7 2 2 3 8 12 9

12. Stuart Attwell 1 0 1 0 3 3 3

13. Maurizio Mariani 1 0 1 0 3 3 3 1

14. Martin Strömbergsson 1 0 1 0 3 3 2

15. Mohammed Al-Hakim 1 0 1 0 2 2 3

Totaal 148 scheidsrechters
(Bron: Onbekend)
19/02/2015: AS Roma - Feyenoord 1 - 1

Gesorteerd op aantal keren gelijk (aflopend).
Spelers
Nederlandse clubs
UEFA Europa League
Gs Gw Ge Ve Dl Ke Ed Gl Ro
1. Nick Viergever 47 22 13 12 5 9 2

2. Roy Beerens 27 10 11 6 1

3. Nemanja Gudelj 22 9 10 3 1 6 1

4. Jan Wuytens 16 5 9 2 5

5. Celso Ortíz 20 6 9 5 1 1

6. Esteban Alvarado 23 10 9 4 20 2

7. Steven Berghuis 29 5 9 15 3 9 1

8. Davy Klaassen 34 15 9 10 6 7

9. Ola Toivonen 36 21 9 6 10 9

10. Etiënne Reijnen 14 3 8 3 2

11. Calvin Stengs 16 4 8 4 2 4

12. Dries Mertens 20 7 8 5 5 5

13. Stijn Wuytens 20 6 8 6 2 1 2

14. Jeremain Lens 26 14 8 4 5 3

15. Jóhann Berg Guðmundsson 26 11 8 7 4 2

Totaal 508 spelers

Gesorteerd op aantal keren gelijk (aflopend).
Spelers
tegen
Nederlandse clubs
UEFA Europa League
Gs Gw Ge Ve Dl Ke Ed Gl Ro
1. Rick Karsdorp 3 0 3 0

2. Pione Sisto 3 0 3 0

3. Banel Nicolita 4 1 3 0 1

4. János Székely 4 1 3 0 1

5. Edmar 4 0 3 1

6. Papa Gueye 4 0 3 1 1

7. Bibras Natcho 4 0 3 1 2 1

8. Oleg Shelayev 4 0 3 1 1

9. Cristian Villagra 4 0 3 1 1 1

10. Bryan Cristante 6 2 3 1 2

11. Gianluca Mancini 6 2 3 1 1

12. Lorenzo Pellegrini 6 2 3 1 3

13. Romelu Lukaku 6 1 3 2 3

14. Takuma Asano 2 0 2 0 1

15. Stefanos Athanasiadis 2 0 2 0

Totaal 2162 spelers

Wedstrijden
Nederlandse clubs
UEFA Europa League
nr. datum soort ronde thuis uit uitslag
2009/2010
1. 17-sep UEL G-W1 Ajax FC Timisoara 0 - 0

2. 17-sep UEL G-W1 Fenerbahçe FC Twente 1 - 2

3. 17-sep UEL G-W1 Sparta Praag PSV 2 - 2

4. 17-sep UEL G-W1 sc Heerenveen Sporting Lissabon 2 - 3

5. 01-okt UEL G-W2 RSC Anderlecht Ajax 1 - 1

6. 01-okt UEL G-W2 FC Twente FC Steaua Boekarest 0 - 0

7. 01-okt UEL G-W2 PSV CFR Cluj 1 - 0

8. 01-okt UEL G-W2 FK Ventspils sc Heerenveen 0 - 0

9. 22-okt UEL G-W3 Ajax Dinamo Zagreb 2 - 1

10. 22-okt UEL G-W3 FC Sheriff Tiraspol FC Twente 2 - 0

11. 22-okt UEL G-W3 PSV FC Kopenhagen 1 - 0

12. 22-okt UEL G-W3 Hertha BSC sc Heerenveen 0 - 1

13. 05-nov UEL G-W4 Dinamo Zagreb Ajax 0 - 2

14. 05-nov UEL G-W4 FC Twente FC Sheriff Tiraspol 2 - 1

15. 05-nov UEL G-W4 FC Kopenhagen PSV 1 - 1

16. 05-nov UEL G-W4 sc Heerenveen Hertha BSC 2 - 3

17. 02-dec UEL G-W5 FC Timisoara Ajax 1 - 2

18. 02-dec UEL G-W5 FC Twente Fenerbahçe 0 - 1

19. 03-dec UEL G-W5 PSV Sparta Praag 1 - 0

20. 03-dec UEL G-W5 Sporting Lissabon sc Heerenveen 1 - 1

21. 16-dec UEL G-W6 CFR Cluj PSV 0 - 2

22. 16-dec UEL G-W6 sc Heerenveen FK Ventspils 5 - 0

23. 17-dec UEL G-W6 Ajax RSC Anderlecht 1 - 3

24. 17-dec UEL G-W6 FC Steaua Boekarest FC Twente 1 - 1

25. 18-feb UEL 2R Ajax Juventus 1 - 2

26. 18-feb UEL 2R FC Twente Werder Bremen 1 - 0

27. 18-feb UEL 2R Hamburger SV PSV 1 - 0

28. 25-feb UEL 2R(r) Juventus Ajax 0 - 0

29. 25-feb UEL 2R(r) Werder Bremen FC Twente 4 - 1

30. 25-feb UEL 2R(r) PSV Hamburger SV 3 - 2

2010/2011
31. 16-sep UEL G-W1 Napoli FC Utrecht 0 - 0

32. 16-sep UEL G-W1 PSV Sampdoria 1 - 1

33. 16-sep UEL G-W1 AZ FC Sheriff Tiraspol 2 - 1

34. 30-sep UEL G-W2 FC Utrecht Liverpool 0 - 0

35. 30-sep UEL G-W2 Metalist Charkov PSV 0 - 2

36. 30-sep UEL G-W2 FK BATE Borisov AZ 4 - 1

37. 21-okt UEL G-W3 FC Utrecht FC Steaua Boekarest 1 - 1

38. 21-okt UEL G-W3 Debreceni VSC PSV 1 - 2

39. 21-okt UEL G-W3 AZ Dinamo Kiev 1 - 2

40. 04-nov UEL G-W4 FC Steaua Boekarest FC Utrecht 3 - 1

41. 04-nov UEL G-W4 PSV Debreceni VSC 3 - 0

42. 04-nov UEL G-W4 Dinamo Kiev AZ 2 - 0

43. 01-dec UEL G-W5 Sampdoria PSV 1 - 2

44. 02-dec UEL G-W5 FC Utrecht Napoli 3 - 3

45. 02-dec UEL G-W5 FC Sheriff Tiraspol AZ 1 - 1

46. 15-dec UEL G-W6 Liverpool FC Utrecht 0 - 0

47. 15-dec UEL G-W6 AZ FK BATE Borisov 3 - 0

48. 16-dec UEL G-W6 PSV Metalist Charkov 0 - 0

49. 17-feb UEL 2R RSC Anderlecht Ajax 0 - 3

50. 17-feb UEL 2R Rubin Kazan FC Twente 0 - 2

51. 17-feb UEL 2R LOSC Lille PSV 2 - 2

52. 24-feb UEL 2R(r) Ajax RSC Anderlecht 2 - 0

53. 24-feb UEL 2R(r) FC Twente Rubin Kazan 2 - 2

54. 24-feb UEL 2R(r) PSV LOSC Lille 3 - 1

55. 10-mrt UEL 3R PSV Rangers 0 - 0

56. 10-mrt UEL 3R Ajax Spartak Moskou 0 - 1

57. 10-mrt UEL 3R FC Twente Zenit Sint-Petersburg 3 - 0

58. 17-mrt UEL 3R(r) Rangers PSV 0 - 1

59. 17-mrt UEL 3R(r) Spartak Moskou Ajax 3 - 0

60. 17-mrt UEL 3R(r) Zenit Sint-Petersburg FC Twente 2 - 0

61. 07-apr UEL 1/4 F SL Benfica PSV 4 - 1

62. 07-apr UEL 1/4 F Villarreal CF FC Twente 5 - 1

63. 14-apr UEL 1/4 F(r) PSV SL Benfica 2 - 2

64. 14-apr UEL 1/4 F(r) FC Twente Villarreal CF 1 - 3

2011/2012
65. 15-sep UEL G-W1 PSV Legia Warschau 1 - 0

66. 15-sep UEL G-W1 AZ Malmö FF 4 - 1

67. 15-sep UEL G-W1 Fulham FC Twente 1 - 1

68. 29-sep UEL G-W2 Rapid Boekarest PSV 1 - 3

69. 29-sep UEL G-W2 Metalist Charkov AZ 1 - 1

70. 29-sep UEL G-W2 FC Twente Wisla Krakau 4 - 1

71. 20-okt UEL G-W3 Hapoel Tel Aviv PSV 0 - 1

72. 20-okt UEL G-W3 AZ FK Austria Wien 2 - 2

73. 20-okt UEL G-W3 Odense BK FC Twente 1 - 4

74. 03-nov UEL G-W4 PSV Hapoel Tel Aviv 3 - 3

75. 03-nov UEL G-W4 FK Austria Wien AZ 2 - 2

76. 03-nov UEL G-W4 FC Twente Odense BK 3 - 2

77. 30-nov UEL G-W5 Legia Warschau PSV 0 - 3

78. 30-nov UEL G-W5 Malmö FF AZ 0 - 0

79. 01-dec UEL G-W5 FC Twente Fulham 1 - 0

80. 14-dec UEL G-W6 Wisla Krakau FC Twente 2 - 1

81. 15-dec UEL G-W6 PSV Rapid Boekarest 2 - 1

82. 15-dec UEL G-W6 AZ Metalist Charkov 1 - 1

83. 16-feb UEL 2R Ajax Manchester United 0 - 2

84. 16-feb UEL 2R AZ RSC Anderlecht 1 - 0

85. 16-feb UEL 2R FC Steaua Boekarest FC Twente 0 - 1

86. 16-feb UEL 2R Trabzonspor PSV 1 - 2

87. 23-feb UEL 2R(r) Manchester United Ajax 1 - 2

88. 23-feb UEL 2R(r) RSC Anderlecht AZ 0 - 1

89. 23-feb UEL 2R(r) FC Twente FC Steaua Boekarest 1 - 0

90. 23-feb UEL 2R(r) PSV Trabzonspor 4 - 1

91. 08-mrt UEL 3R Valencia CF PSV 4 - 2

92. 08-mrt UEL 3R FC Twente Schalke 04 1 - 0

93. 08-mrt UEL 3R AZ Udinese 2 - 0

94. 15-mrt UEL 3R(r) PSV Valencia CF 1 - 1

95. 15-mrt UEL 3R(r) Schalke 04 FC Twente 4 - 1

96. 15-mrt UEL 3R(r) Udinese AZ 2 - 1

97. 29-mrt UEL 1/4 F AZ Valencia CF 2 - 1

98. 05-apr UEL 1/4 F(r) Valencia CF AZ 4 - 0

2012/2013
99. 20-sep UEL G-W1 Dnipro Dnipropetrovsk PSV 2 - 0

100. 20-sep UEL G-W1 FC Twente Hannover 96 2 - 2

101. 04-okt UEL G-W2 PSV Napoli 3 - 0

102. 04-okt UEL G-W2 Helsingborgs IF FC Twente 2 - 2

103. 25-okt UEL G-W3 PSV AIK Solna 1 - 1

104. 25-okt UEL G-W3 Levante UD FC Twente 3 - 0

105. 08-nov UEL G-W4 AIK Solna PSV 1 - 0

106. 08-nov UEL G-W4 FC Twente Levante UD 0 - 0

107. 22-nov UEL G-W5 PSV Dnipro Dnipropetrovsk 1 - 2

108. 22-nov UEL G-W5 Hannover 96 FC Twente 0 - 0

109. 06-dec UEL G-W6 Napoli PSV 1 - 3

110. 06-dec UEL G-W6 FC Twente Helsingborgs IF 1 - 3

111. 14-feb UEL 2R Ajax FC Steaua Boekarest 2 - 0

112. 21-feb UEL 2R(r) FC Steaua Boekarest Ajax 2 - 0

2013/2014
113. 19-sep UEL G-W1 PSV Ludogorets 0 - 2

114. 19-sep UEL G-W1 Maccabi Haifa AZ 0 - 1

115. 03-okt UEL G-W2 Chornomorets Odessa PSV 0 - 2

116. 03-okt UEL G-W2 AZ PAOK Saloniki 1 - 1

117. 24-okt UEL G-W3 Dinamo Zagreb PSV 0 - 0

118. 24-okt UEL G-W3 Shakhter Karagandy AZ 1 - 1

119. 07-nov UEL G-W4 PSV Dinamo Zagreb 2 - 0

120. 07-nov UEL G-W4 AZ Shakhter Karagandy 1 - 0

121. 28-nov UEL G-W5 Ludogorets PSV 2 - 0

122. 28-nov UEL G-W5 AZ Maccabi Haifa 2 - 0

123. 12-dec UEL G-W6 PSV Chornomorets Odessa 0 - 1

124. 12-dec UEL G-W6 PAOK Saloniki AZ 2 - 2

125. 20-feb UEL 2R Ajax Red Bull Salzburg 0 - 3

126. 20-feb UEL 2R FC Slovan Liberec AZ 0 - 1

127. 27-feb UEL 2R(r) Red Bull Salzburg Ajax 3 - 1

128. 27-feb UEL 2R(r) AZ FC Slovan Liberec 1 - 1

129. 13-mrt UEL 3R AZ Anzhi Makhachkala 1 - 0

130. 20-mrt UEL 3R(r) Anzhi Makhachkala AZ 0 - 0

131. 03-apr UEL 1/4 F AZ SL Benfica 0 - 1

132. 10-apr UEL 1/4 F(r) SL Benfica AZ 2 - 0

2014/2015
133. 18-sep UEL G-W1 PSV G.D. Estoril Praia 1 - 0

134. 18-sep UEL G-W1 Sevilla FC Feyenoord 2 - 0

135. 02-okt UEL G-W2 Dinamo Moskou PSV 1 - 0

136. 02-okt UEL G-W2 Feyenoord Standard Luik 2 - 1

137. 23-okt UEL G-W3 PSV Panathinaikos 1 - 1

138. 23-okt UEL G-W3 HNK Rijeka Feyenoord 3 - 1

139. 06-nov UEL G-W4 Panathinaikos PSV 2 - 3

140. 06-nov UEL G-W4 Feyenoord HNK Rijeka 2 - 0

141. 27-nov UEL G-W5 G.D. Estoril Praia PSV 3 - 3

142. 27-nov UEL G-W5 Feyenoord Sevilla FC 2 - 0

143. 11-dec UEL G-W6 PSV Dinamo Moskou 0 - 1

144. 11-dec UEL G-W6 Standard Luik Feyenoord 0 - 3

145. 19-feb UEL 2R AS Roma Feyenoord 1 - 1

146. 19-feb UEL 2R PSV Zenit Sint-Petersburg 0 - 1

147. 19-feb UEL 2R Ajax Legia Warschau 1 - 0

148. 26-feb UEL 2R(r) Legia Warschau Ajax 0 - 3

149. 26-feb UEL 2R(r) Feyenoord AS Roma 1 - 2

150. 26-feb UEL 2R(r) Zenit Sint-Petersburg PSV 3 - 0

151. 12-mrt UEL 3R Dnipro Dnipropetrovsk Ajax 1 - 0

152. 19-mrt UEL 3R(r) Ajax Dnipro Dnipropetrovsk 2 - 1

2015/2016
153. 17-sep UEL G-W1 Ajax Celtic 2 - 2

154. 17-sep UEL G-W1 FK Partizan Belgrado AZ 3 - 2

155. 17-sep UEL G-W1 FC Groningen Olympique Marseille 0 - 3

156. 01-okt UEL G-W2 Molde FK Ajax 1 - 1

157. 01-okt UEL G-W2 AZ Athletic Bilbao 2 - 1

158. 01-okt UEL G-W2 Sporting Braga FC Groningen 1 - 0

159. 22-okt UEL G-W3 Fenerbahçe Ajax 1 - 0

160. 22-okt UEL G-W3 AZ FC Augsburg 0 - 1

161. 22-okt UEL G-W3 FC Slovan Liberec FC Groningen 1 - 1

162. 05-nov UEL G-W4 Ajax Fenerbahçe 0 - 0

163. 05-nov UEL G-W4 FC Augsburg AZ 4 - 1

164. 05-nov UEL G-W4 FC Groningen FC Slovan Liberec 0 - 1

165. 26-nov UEL G-W5 Celtic Ajax 1 - 2

166. 26-nov UEL G-W5 AZ FK Partizan Belgrado 1 - 2

167. 26-nov UEL G-W5 Olympique Marseille FC Groningen 2 - 1

168. 10-dec UEL G-W6 Ajax Molde FK 1 - 1

169. 10-dec UEL G-W6 Athletic Bilbao AZ 2 - 2

170. 10-dec UEL G-W6 FC Groningen Sporting Braga 0 - 0

2016/2017
171. 15-sep UEL G-W1 Feyenoord Manchester United 1 - 0

172. 15-sep UEL G-W1 AZ Dundalk FC 1 - 1

173. 15-sep UEL G-W1 Panathinaikos Ajax 1 - 2

174. 29-sep UEL G-W2 Fenerbahçe Feyenoord 1 - 0

175. 29-sep UEL G-W2 Zenit Sint-Petersburg AZ 5 - 0

176. 29-sep UEL G-W2 Ajax Standard Luik 1 - 0

177. 20-okt UEL G-W3 Feyenoord Zorya Luhansk 1 - 0

178. 20-okt UEL G-W3 AZ Maccabi Tel Aviv 1 - 2

179. 20-okt UEL G-W3 Celta de Vigo Ajax 2 - 2

180. 03-nov UEL G-W4 Zorya Luhansk Feyenoord 1 - 1

181. 03-nov UEL G-W4 Maccabi Tel Aviv AZ 0 - 0

182. 03-nov UEL G-W4 Ajax Celta de Vigo 3 - 2

183. 24-nov UEL G-W5 Manchester United Feyenoord 4 - 0

184. 24-nov UEL G-W5 Dundalk FC AZ 0 - 1

185. 24-nov UEL G-W5 Ajax Panathinaikos 2 - 0

186. 08-dec UEL G-W6 Feyenoord Fenerbahçe 0 - 1

187. 08-dec UEL G-W6 AZ Zenit Sint-Petersburg 3 - 2

188. 08-dec UEL G-W6 Standard Luik Ajax 1 - 1

189. 16-feb UEL 2R Legia Warschau Ajax 0 - 0

190. 16-feb UEL 2R AZ Olympique Lyon 1 - 4

191. 23-feb UEL 2R(r) Ajax Legia Warschau 1 - 0

192. 23-feb UEL 2R(r) Olympique Lyon AZ 7 - 1

193. 09-mrt UEL 3R FC Kopenhagen Ajax 2 - 1

194. 16-mrt UEL 3R(r) Ajax FC Kopenhagen 2 - 0

195. 13-apr UEL 1/4 F Ajax Schalke 04 2 - 0

196. 20-apr UEL 1/4 F(r) Schalke 04 Ajax 3 - 2

197. 03-mei UEL 1/2 F Ajax Olympique Lyon 4 - 1

198. 11-mei UEL 1/2 F(r) Olympique Lyon Ajax 3 - 1

199. 24-mei UEL Finale Ajax Manchester United 0 - 2

2017/2018
200. 14-sep UEL G-W1 Vitesse Lazio 2 - 3

201. 28-sep UEL G-W2 OGC Nice Vitesse 3 - 0

202. 19-okt UEL G-W3 SV Zulte Waregem Vitesse 1 - 1

203. 02-nov UEL G-W4 Vitesse SV Zulte Waregem 0 - 2

204. 23-nov UEL G-W5 Lazio Vitesse 1 - 1

205. 07-dec UEL G-W6 Vitesse OGC Nice 1 - 0

2019/2020
206. 19-sep UEL G-W1 FK Partizan Belgrado AZ 2 - 2

207. 19-sep UEL G-W1 Rangers Feyenoord 1 - 0

208. 19-sep UEL G-W1 PSV Sporting Lissabon 3 - 2

209. 03-okt UEL G-W2 AZ Manchester United 0 - 0

210. 03-okt UEL G-W2 Feyenoord FC Porto 2 - 0

211. 03-okt UEL G-W2 Rosenborg BK PSV 1 - 4

212. 24-okt UEL G-W3 AZ FC Astana 6 - 0

213. 24-okt UEL G-W3 BSC Young Boys Feyenoord 2 - 0

214. 24-okt UEL G-W3 PSV LASK 0 - 0

215. 07-nov UEL G-W4 FC Astana AZ 0 - 5

216. 07-nov UEL G-W4 Feyenoord BSC Young Boys 1 - 1

217. 07-nov UEL G-W4 LASK PSV 4 - 1

218. 28-nov UEL G-W5 AZ FK Partizan Belgrado 2 - 2

219. 28-nov UEL G-W5 Feyenoord Rangers 2 - 2

220. 28-nov UEL G-W5 Sporting Lissabon PSV 4 - 0

221. 12-dec UEL G-W6 Manchester United AZ 4 - 0

222. 12-dec UEL G-W6 FC Porto Feyenoord 3 - 2

223. 12-dec UEL G-W6 PSV Rosenborg BK 1 - 1

224. 20-feb UEL 2R Getafe CF Ajax 2 - 0

225. 20-feb UEL 2R AZ LASK 1 - 1

226. 27-feb UEL 2R(r) Ajax Getafe CF 2 - 1

227. 27-feb UEL 2R(r) LASK AZ 2 - 0

2020/2021
228. 22-okt UEL G-W1 PSV Granada CF 1 - 2

229. 22-okt UEL G-W1 Napoli AZ 0 - 1

230. 22-okt UEL G-W1 Dinamo Zagreb Feyenoord 0 - 0

231. 29-okt UEL G-W2 Omonia Nicosia PSV 1 - 2

232. 29-okt UEL G-W2 AZ HNK Rijeka 4 - 1

233. 29-okt UEL G-W2 Feyenoord Wolfsberger AC 1 - 4

234. 05-nov UEL G-W3 PAOK Saloniki PSV 4 - 1

235. 05-nov UEL G-W3 Real Sociedad AZ 1 - 0

236. 05-nov UEL G-W3 Feyenoord CSKA Moskou 3 - 1

237. 26-nov UEL G-W4 PSV PAOK Saloniki 3 - 2

238. 26-nov UEL G-W4 AZ Real Sociedad 0 - 0

239. 26-nov UEL G-W4 CSKA Moskou Feyenoord 0 - 0

240. 03-dec UEL G-W5 Granada CF PSV 0 - 1

241. 03-dec UEL G-W5 AZ Napoli 1 - 1

242. 03-dec UEL G-W5 Feyenoord Dinamo Zagreb 0 - 2

243. 10-dec UEL G-W6 PSV Omonia Nicosia 4 - 0

244. 10-dec UEL G-W6 HNK Rijeka AZ 2 - 1

245. 10-dec UEL G-W6 Wolfsberger AC Feyenoord 1 - 0

246. 18-feb UEL 2R LOSC Lille Ajax 1 - 2

247. 18-feb UEL 2R Olympiakos Piraeus PSV 4 - 2

248. 25-feb UEL 2R(r) Ajax LOSC Lille 2 - 1

249. 25-feb UEL 2R(r) PSV Olympiakos Piraeus 2 - 1

250. 11-mrt UEL 3R Ajax BSC Young Boys 3 - 0

251. 18-mrt UEL 3R(r) BSC Young Boys Ajax 0 - 2

252. 08-apr UEL 1/4 F Ajax AS Roma 1 - 2

253. 15-apr UEL 1/4 F(r) AS Roma Ajax 1 - 1

2021/2022
254. 16-sep UEL G-W1 PSV Real Sociedad 2 - 2

255. 30-sep UEL G-W2 SK Sturm Graz PSV 1 - 4

256. 21-okt UEL G-W3 PSV AS Monaco 1 - 2

257. 04-nov UEL G-W4 AS Monaco PSV 0 - 0

258. 25-nov UEL G-W5 PSV SK Sturm Graz 2 - 0

259. 09-dec UEL G-W6 Real Sociedad PSV 3 - 0

2022/2023
260. 08-sep UEL G-W1 Lazio Feyenoord 4 - 2

261. 08-sep UEL G-W1 PSV FK Bodø/Glimt 1 - 1

262. 15-sep UEL G-W2 Feyenoord SK Sturm Graz 6 - 0

263. 06-okt UEL G-W3 FC Midtjylland Feyenoord 2 - 2

264. 06-okt UEL G-W3 FC Zürich PSV 1 - 5

265. 13-okt UEL G-W4 Feyenoord FC Midtjylland 2 - 2

266. 13-okt UEL G-W4 PSV FC Zürich 5 - 0

267. 20-okt UEL G-W2 Arsenal PSV 1 - 0

268. 27-okt UEL G-W5 SK Sturm Graz Feyenoord 1 - 0

269. 27-okt UEL G-W5 PSV Arsenal 2 - 0

270. 03-nov UEL G-W6 Feyenoord Lazio 1 - 0

271. 03-nov UEL G-W6 FK Bodø/Glimt PSV 1 - 2

272. 16-feb UEL 2R Ajax 1. FC Union Berlin 0 - 0

273. 16-feb UEL 2R Sevilla FC PSV 3 - 0

274. 23-feb UEL 2R(r) 1. FC Union Berlin Ajax 3 - 1

275. 23-feb UEL 2R(r) PSV Sevilla FC 2 - 0

276. 09-mrt UEL 3R Shakhtar Donetsk Feyenoord 1 - 1

277. 16-mrt UEL 3R(r) Feyenoord Shakhtar Donetsk 7 - 1

278. 13-apr UEL 1/4 F Feyenoord AS Roma 1 - 0

279. 20-apr UEL 1/4 F(r) AS Roma Feyenoord 4 - 1

2023/2024
280. 21-sep UEL G-W1 Ajax Olympique Marseille 3 - 3

281. 05-okt UEL G-W2 AEK Athene Ajax 1 - 1

282. 26-okt UEL G-W3 Brighton & Hove Albion Ajax 2 - 0

283. 09-nov UEL G-W4 Ajax Brighton & Hove Albion 0 - 2

284. 30-nov UEL G-W5 Olympique Marseille Ajax 4 - 3

285. 14-dec UEL G-W6 Ajax AEK Athene 3 - 1

286. 15-feb UEL 2R Feyenoord AS Roma 1 - 1

287. 22-feb UEL 2R(r) AS Roma Feyenoord 1 - 1


24/05/2017: Ajax - Manchester United 0 - 2

Grootste thuiszeges
Nederlandse clubs
UEFA Europa League
datum soort ronde thuis uit uitslag
16/03/2023 UEL 3R(r) Feyenoord Shakhtar Donetsk 7 - 1

24/10/2019 UEL G-W3 AZ FC Astana 6 - 0

15/09/2022 UEL G-W2 Feyenoord SK Sturm Graz 6 - 0


Grootste uitzeges
Nederlandse clubs
UEFA Europa League
datum soort ronde thuis uit uitslag
07/11/2019 UEL G-W4 FC Astana AZ 0 - 5


Grootste thuisnederlagen
Nederlandse clubs
UEFA Europa League
datum soort ronde thuis uit uitslag
16/02/2017 UEL 2R AZ Olympique Lyon 1 - 4

29/10/2020 UEL G-W2 Feyenoord Wolfsberger AC 1 - 4

20/02/2014 UEL 2R Ajax Red Bull Salzburg 0 - 3

17/09/2015 UEL G-W1 FC Groningen Olympique Marseille 0 - 3


Grootste uitnederlagen
Nederlandse clubs
UEFA Europa League
datum soort ronde thuis uit uitslag
23/02/2017 UEL 2R(r) Olympique Lyon AZ 7 - 1